Koprski zbor Obala zmagal na tekmovanju v BiH

Kultura
, posodobljeno:

Mešani pevski zbor Obala iz Kopra, ki ga vodi Sebastjan Vrhovnik, je v soboto zmagal na mednarodnem zborovskem tekmovanju Zlata vila (Zlatna vila) v Prijedoru v Bosni in Hercegovini ter prejel glavno nagrado strokovne žirije.

Mešani pevski zbor Obala iz Kopra, ki ga vodi Sebastjan Vrhovnik, je v soboto zmagal na mednarodnem zborovskem tekmovanju Zlata vila (Zlatna vila) v Prijedoru v Bosni in Hercegovini ter prejel glavno nagrado strokovne žirije
Mešani pevski zbor Obala iz Kopra, ki ga vodi Sebastjan Vrhovnik, je v soboto zmagal na mednarodnem zborovskem tekmovanju Zlata vila (Zlatna vila) v Prijedoru v Bosni in Hercegovini ter prejel glavno nagrado strokovne žirijeJjanez Eržen

BANJA LUKA > Pevci so na 14. tekmovanju slavili v konkurenci desetih zborov iz Rusije, Republike Srbske, Srbije, Makedonije in Hrvaške.

Tekmovanja se zbori lahko udeležijo le na povabilo organizatorjev. Koprski pevci so strokovno žirijo, ki ji je predsedoval Andrej Bursać iz Novega Sada, člana pa sta bila Larisa Jaruckaja iz St. Petersburga in Ambrož Čopi iz Kopra, prepričali tudi z najboljšo izvedbo sakralnega dela ter prejeli še posebno nagrado za najbolje izvedeno sakralno delo.

Kot so sporočili iz zbora, je predsednik žirije Bursać dejal, da je odločitev o zmagovalcu in prejemniku glavne nagrade zlata vila žirija sprejela soglasno: “Popolna izvedba, izbran program ter visoka in izjemna tehnična raven so določili zmagovalca. Odločila je kakovost.”

Nagrado občinstva je prejel akademski pevski zbor Lola iz Beograda. Žirija je podelila še šest posebnih nagrad.

Mešani pevski zbor Obala Koper že od svojih začetkov leta 1977 sodi med najvidnejše slovenske zbore. Pred Vrhovnikom so ga vodili Mirko Slosar, Walter Lo Nigro, Ambrož Čopi in Maja Cilenšek. Leta 2012 je na državnem zborovskem tekmovanju Naša pesem v Mariboru osvojil že 12. zlato plaketo zapored.

STA