Nobel vrhunski poeziji s kitaro
Včeraj ob 13. uri so nekateri zavreščali od navdušenja, drugi od jeze. Nobelovo nagrado za literaturo letos prejme Bob Dylan, je sporočila tajnica švedske akademije Sara Danius. Pojasnila je, da si je 75-letni ameriški kantavtor nagrado prislužil z “ustvarjanjem novih poetičnih izrazov znotraj velike ameriške pesniške tradicije”.
STOCKHOLM > Očitno se časi res spreminjajo, kakor v eni svojih slavnejših pesmi prepeva Bob Dylan. Poet in glasbenik, 24. maja 1941 v zvezni državi Minnesota rojen kot Robert Allen Zimmerman, je prvi kantavtor, ki prejme to nagrado.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.