Uspeh zbora Srečko Kumar
Moški pevski zbor Srečko Kumar iz Kojskega v Brdih pod vodstvom dirigenta Bogdana Kralja je minuli konec tedna na 32. mednarodnem tekmovanju Praga Cantat dosegel izjemen uspeh.
KOJSKO, PRAGA > Zbor je osvojil srebrno priznanje v A kategoriji, v kateri so se pomerili moški zbori, poleg tega pa še posebno nagrado za najboljšo izvedbo obvezne skladbe, Smetanove Veno, ki so jo zapeli na zaključnem koncertu v Državnem gledališču pred skoraj 900 pevci. V tej kategoriji so zapeli še Gallusovo Vae nobis, Schubertovo Die Nacht in Prelovčevo Belo brezo.
V F kategoriji, v kateri so zazvenele ljudske pesmi, je briški pevski zbor osvojil zlato priznanje. Zapeli so Tana sarte v priredbi Pavleta Merkùja, Luba vigred se rodi v priredbi Lojzeta Lebiča, Ko lani sem tam mimo šel v priredbi Patricka Quaggiata in Tri istrske v priredbi Alda Kumarja.
Žiranti so pohvalili program, lep in homogen zvok ter se zboru zahvalili, da je v Prago pripeljal odlično slovensko ustvarjalnost.