V torek po vstopnice za Eltona Johna
Elton John, eden največjih glasbenih izvajalcev vseh časov, bo 2. julija nastopil na izolskem stadionu. Predprodaja vstopnic se bo po besedah Mladena Patajca iz Simple Events pričela v torek, 21. decembra.
IZOLA> Organizatorji, Simple Events, obljubljajo vrhunski koncert, ki se bo ponašal z velikim produkcijskim vložkom; velikim odrom, osvetlitvijo, ozvočenjem in LED ekrani za boljši pregled na odru. Za Izolo so se odločili, ker želijo v sodelovanju s še nekaterimi slovenskimi glasbenimi organizatorji Izolo ponovno vpisati na koncertni zemljevid Slovenije. Koncert Eltona Johna bo tako prvi v nizu ponovne obuditve Izole kot večjega koncertnega prizorišča, na leto pa obljubljajo vsaj en veliki odmevnejši koncert, pravi Patajac. Organizatorji so se za Izolo odločili tudi zaradi njene lege, bližine Hrvaške in Italije ter turističnega vrveža v poletnem času. Na koncertu Eltona Johna pa pričakujejo najmanj 10.000 obiskovalcev.
Elton John je v svoji 40-letni in več kot uspešni glasbeni karieri izdal več kot 30 albumov in prodal 250 milijonov plošč. Samo Johnovo glasbeno darilo v slovo princesi Diani, Candle in the Wind je naneslo 33 milijonov prodanih plošč in velja za najbolj prodajan singel vseh časov na Billboardovi lestvici. Eltona Johna so prehiteli samo še Beatlesi in Madonna.
Simple Events so v preteklosti že poskrbeli za nekaj odmevnejših glasbenih dogodkov v Izoli, leta 2000 pripeljali zasedbo Iron Maiden, osnovali pa so tudi žal propadli festival Rock in Izola, v sklopu katerega so nastopili Deep Purple in Whitesnake.
O zgodbi s stožiško areno
Simple Events so nazadnje organizirali prvi koncert kanadskega trubadurja Leonarda Cohena na slovenskih tleh ter neumornega Joeja Cockerja v stožiški areni. Mediji so takrat pisali, da bo Cohenov koncert, ki ga organizira Simple events v Stožicah. Temu naj bi botrovali previsoki stroški. Mladen Patajac iz Simple Events pa je pojasnil, da je bila zgodba s stožiško areno napačno razumljena. “Stožice so izjemno lepa dvorana, ki pa ni dokončana in potrebuje še nekatere popravke,” pravi Patajac in dodaja, da si prizadevajo za skupno odpravo pomanjkljivosti.
Patajac je navedel primer povprečne cene vstopnic v brezhibnih dvoranah v Münchnu, Dunaju in Milanu, za katere morajo obiskovalci odšteti približno 50 evrov. Zato se jim zdi neupravičeno zahtevati podobno ceno za vstopnico v stožiški areni, ki za sedaj ne more zagotoviti brezhibne koncertne izkušnje svojim obiskovalcem.
Cene vstopnic bodo znane v ponedeljek
Cene vstopnic za koncert Eltona Johna bodo znane najkasneje v ponedeljek, 20. decembra, napoveduje Patajac. Z zastopniki Eltona Johna potekajo še zadnja usklajevanja, v Simple Eventsu pa želijo postaviti dostopne cene. Del vstopnic bodo do 6. januarja prodajali po 20 odstotkov nižji ceni, še obljublja Patajac.
BILJANA PAVLOVIĆ