Za materni jezik se nam ni treba bati!

Kultura
, posodobljeno:

V Koper je letos prišlo kar 68 tečajnikov iz štirinajstih držav, ki se želijo naučiti našega jezika, ali pa svoje obstoječe znanje nadgraditi oziroma izpopolniti.

Za materni jezik se nam ni treba bati!
Andraž Gombač

KOPER> Center za slovenski jezik in kulturo Fakultete za humanistične študije Koper (FHŠ) in Znanstveno-raziskovalno središče Koper Univerze na Primorskem (ZRS UP) letos organizirata že sedemnajste poletne tečaje slovenskega jezika na slovenski Obali Halo, tukaj slovenski Mediteran!, ki bodo na FHŠ potekali med 19. julijem in 1. avgustom.

Raznolikost sveta

Vodilna tema letošnjih poletnih tečajev, katerih vodja ostaja Mojca Butinar Mužina, je raznolikost sveta, izhajajoč iz mednarodnega leta biotske raznovrstnosti, ki so ga za leto 2010 razglasili Združeni narodi. Biologi in naravovarstveniki biodiverziteto razumejo kot raznovrstnost živega sveta, ki pomeni raznolikost živih organizmov iz vseh virov in zajema vse oblike življenja na Zemlji.

Več o poletnih tečajih slovenskega jezika lahko preberete v jutrišnji tiskani izdaji Primorskih novic.

ANA CUKIJATI