Za temačne romantike - The Raveonettes
Kultura
13. 02. 2013, 11:02
, posodobljeno:
Jutri bo v ljubljanskem Kinu Šiška za nekaj temačnejše in nostalgične glasbene romantike poskrbela danska zasedba The Raveonettes, ki v svojem unikatnem zvoku združuje tako (ne)združljive vplive skupin, kakršne so Everly Brothers, The Ronettes pa vse do Velvet Underground, Jesus & Mary Chain in Sonic Youth.
V Kinu Šiška se bo jutri ob 21. uri predstavila glasbena različica Bonnie in Clyda, danski dvojec Raveonettes
LJUBLJANA> Zvočni univerzum benda prehaja iz nojzerskega popa do shoegazea in rokenrola, k vsemu skupaj glasbeniki dodajo še kanček surf rocka ter psihadelike, in dobimo The Raveonettes. Motor zasedbe sta Sune Rose Wagner in Sharin Foo, ki imata za seboj že šest albumov. Njuno glasbeno pajdaštvo se je začelo leta 2001. Prava paša za oči in ušesa je njuna zbirka najrazličnejših vintage kitar in basov, ki s svojim zamolklim in zategnjenim zvokom priklicuje 60. leta minulega stoletja, križana s sodobnimi “soničnimi” pasažami.
Občinstvo bo pred nastopom danskega dua z intimno glasbo, ki se nagiba k folku in psihadeliji, ogrela zagrebška kantavtorka Nina Romić s skupino.
BILJANA PAVLOVIĆ
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×