Ajdovski preboj tudi v smučanju
Športna sobota je imela nepričakovana zmagovalca, ki ju kljub panogama brez navidez stičnih točk druži marsikaj. Težko je reči, kaj je bolj odmevalo v slovenski javnosti, slalomsko prvo mesto Andreje Slokar na zaključku sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju ali zmaga cestnega kolesarja Mateja Mohoriča na eni od klasik z največjo tradicijo.
Oba športna junaka druži tekmovalnost s primesmi pozitivne predrznosti. Kdor ne tvega, se lahko v neizprosni konkurenci obriše pod nos za vrhunske dosežke. Zdrsi in padci pa so sestavni del na športni poti do uspeha. Slokarjeva in Mohorič imata precej tovrstnih izkušenj. Ajdovka bi lahko že v Pekingu spisala sijajno olimpijsko poglavje. Medalja je bila blizu, zelo blizu, pri čemer se le ne gre ozirati preveč nazaj. Je pa vsaka izkušnja poučna.
Andreji Slokar je olimpijski razplet na prizorišču gotovo pustil nekaj grenkega priokusa, po drugi strani pa ji je dal dodatnega zagona za zaključek naporne sezone.
Andreji Slokar je olimpijski razplet na prizorišču gotovo pustil nekaj grenkega priokusa, po drugi strani pa ji je dal dodatnega zagona za zaključek naporne sezone. Res jo je odprla s presenetljivo zmago na posamični paralelni tekmi, ki pa je vendarle ne moremo uvrstiti v železni repertoar disciplin alpskega smučanja. Slalom je druga pesem, vijuganje Slokarjeve v drugi vožnji na razgibanem terenu pa je bila smučarska poezija, ki si je zaslužila najvišjo nagrado.
Sijajen obet je, da bo prihodnje leto francoski Meribel gostil svetovno prvenstvo, na katerem je Andreja Slokar lani v Cortini že močno opozorila nase s petim mestom v slalomu. Z zmago se je Ajdovka znašla v izbrani družbi. Zadnjič je slalomsko konkurenco svetovnega pokala od Slovenk ugnala Tina Maze novembra 2014, za moško slavje v nekoč paradni slovenski disciplini pa je treba pobrskati nazaj vse do začetka leta 2000 in zmage še enega Črnjana Mitje Kunca.
Kar nekako v senci podviga Andreje Slokar je v soboto ostalo četrto mesto Novogoričanke Ane Bucik, ki je v letošnji sezoni naredila opazen korak naprej. Ne nazadnje je slalomsko sezono končala kot članica elitne sedmerice. To pa so rezultati, o katerih smo Primorci po tekmovalni upokojitvi Jureta Franka lahko le sanjali. Komaj je padel zastor nad sezono svetovnega pokala, se že veselimo naslednje.
Sicer pa nas v drugi polovici tedna čaka še en zimski vrhunec. Na planiški letalnici se obeta športni praznik z navijaško kuliso in novimi rezultatskimi presežki slovenskih skakalcev, vključno z včerajšnjim slavljencem Timijem Zajcem, ki ima sloves upornika z razlogom.
Preberite še
Koprska naložba za prihodnost
Med porokami, vojnimi grozotami in podajanjem rok