Hrvati onemogočili Argentince

SP v košarki
, posodobljeno:

Hrvaška košarkarska reprezentanca je v današnji prvi tekmi skupine B opravila z Argentino z 90:85. V skupini C je bila Dominikanska republika boljša od Nove Zelandije s 76:63, na uvodni tekmi “slovenske” skupine D pa je Avstralija visoko ugnala Južno Korejo z 89:55.

Hrvati onemogočili Argentince
STA

LJUBLJANA > Izbranci hrvaškega selektorja Jasmina Repeše so na uvodni tekmi proti Filipincem hodili po robu, danes pa so zanesljivo premagali veliko močnejše Argentince. Hrvaška je imela veliko razpoloženih igralcev, najbolj pa so izstopali Kruno Simon z 18 točkami, Bojan Bogdanović in Dario Šarić dosegla po 16 točk. Pri Južnoameričanih je blestel Luis Scola s 30 točkami.

Dominikanska republika je dosegla prvo zmago v Španiji, po sobotnem porazu z Ukrajino je danes v Bilbau ukanila Novo Zelandijo. Prvi strelec tekme je bil Francisco Garcia z 29 točkami, pri poražencih pa je bil najbolj učinkovit Thomas Abercrombie z 22 točkami.

Košarkarji iz “dežele tam spodaj” v Las Palmasu niso imeli težav s Korejci, najbolj učinkovit pa je bil Joe Ingeles s 17 točkami, medtem ko sta Cameron Bairstow in Aron Baynes dosegla po 13 točk. Slovenija se bo danes na Kanarskih otokih pomerila z Mehiko, Litva pa z Angolo.

STA