Stjepan Hauser: “Nisva šla po liniji najmanjšega odpora. Širiva meje čela.”
Stjepan Hauser: “Nisva šla po liniji najmanjšega odpora. Širiva meje čela.” Foto: Maja Pertič Gombač

Otroci, ne poslušajte profesorjev!

7. Val

Bosta res podpisovala vsem? Saj to bo trajalo vso noč! se je čudila predstavnica organizatorja ob nameri Luke Šulića in Stjepana Hauserja, znanih kot čelistični duo 2cellos, da se po koprskem koncertu minulo soboto srečata prav z vsemi, ki bi si tega želeli. A izvrstna čelista nista imela dvomov: “Tako gre pri naju!” Šulić, rojen Mariborčan izolskih korenin po mami in dalmatinskih po očetu, je bolj zadržan, tudi pri igranju bolj zamaknjen mojster ritma. Hauser, Puljčan, tisti, ki ima večinoma v oblasti melodijo, pa zavzema rockersko držo, občinstvo izziva in z njim koketira. A oba sta vse prej kakor resnobna mojstra klasične glasbe, čeprav niti dežurnemu šaljivcu Hauserju ni do šale, ko je v vprašanju violončelo.

Pred sobotnim koncertom sta na popoldanskem srečanju z novinarji na vprašanja odgovarjala predvsem v hecu. Po prvih treh, ki smo jih postavili javno, smo preostali pogovor opravili brez ozvočenja in mikrofonov, v upanju, da bo dovtipe dopolnila vsebina.

> Pred dvema letoma ste, Luka, v Kopru dejali, da se boste h klasični glasbi vrnili kasneje, po petdesetem letu. Da morajo mladi rockat. To še drži?

ŠULIĆ: “Takrat sem morda malce pretiraval, mislil sem po šestdesetem letu.” (smeh)

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.