Jure Franko na olimpijski veleslalomski tekmi. Vir: Olimpijski komite Slovenije
Jure Franko na olimpijski veleslalomski tekmi. Vir: Olimpijski komite Slovenije Foto:

Prva kolajna je bila primorska

7. Val

Razpoloženje okoli Sarajeva 1984 in zdajšnje, ki ga Slovencem krojijo igre v Sočiju, sta si na moč podobni. Vsa dežela pod Alpami obakrat živi v pričakovanju najbolj cenjenih športnih lovorik. Le da so ta pričakovanja v javnosti po 30 letih poskočila.

V Sarajevu je bila dovolj sploh prva kolajna z zimskih iger za takratno državo - srebrna Jureta Franka - v Sočiju je bila “nujna” prva zlata za samostojno Slovenijo.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.