Robot berači za vas
Stroji, roboti, mehanizmi, računalniki... so sami po sebi dolgočasni, in dokler niso postavljeni v razmerje do človeka oziroma življenja - do organskega - za nas niso zanimivi. (Jurij Krpan) Zato nam preučevanje robotov več kot o njih govori o nas samih, človeškem telesu, organizaciji ali družbi, potopljeni v tehnologijo.
V galeriji A+A v Benetkah so pred tednom dni odprli umetniško razstavo, imenovano Muzej robotov, ki so jo pripravili v Umetnostni galeriji Maribor, vključuje pa 17 avtorjev, umetnikov, znanstvenikov in drugih ustvarjalcev robotov, ki se v Sloveniji ukvarjajo s topiko, ki je na meji med umetnostjo, industrijo in znanostjo. Po razstavi sta nas vodila kustosinja mariborske galerije Meta Kordiš in Jože Slaček, pobudnik muzeja robotov iz kulturnega inkubatorja mariborskega Multimedijskega centra.
Ognjena slika
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.