Šarmantni diktator, ki ga ljubimo in sovražimo
Tito - obraz Jugoslavije. Tako so poimenovali prvo in največjo razstavo o Josipu Brozu Titu v Sloveniji. Kot zatrjujejo njeni snovalci, je namenjena tako ljubiteljem Tita, ki se časov njegovega vodenja skupne države spominjajo z nostalgijo, kot njegovim političnim nasprotnikom in kritikom, saj predstavlja Tita kot osebnost in ne kot ideološki lik pretekle družbene ureditve.
“Ne želimo se postavljati ne na eno ne na drugo stran. Tita želimo skozi gradivo, ki nam ga je uspelo zbrati, predstaviti kot človeka, ki je pomembno zaznamoval 20. stoletje. Naš namen ni, da bi spodbujali kult osebnosti. Titu ne nameravamo postaviti spomenika. Vsak naj se sam odloči, ali mu je Tito všeč ali ne,” pravi Mojca Poredoš iz mariborskega podjetja Ti&To, ki je organiziralo razstavo. Kdo je avtor razstave, ne želi razkriti. “Iz osebnih razlogov se je odločil za anonimnost, kar spoštujemo,” pojasnjuje Poredoševa.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.