Marica  Nakrst se v knjižnici počuti kot doma.
Marica Nakrst se v knjižnici počuti kot doma. Foto: Alenka Ožbot

Upokojena učiteljica Marica Nakrst je generacije otrok vzgojila v ljubezni do maternega jezika

7. Val

Veliko ljubezen do maternega jezika je Marica Nakrst začutila že v otroštvu. Kot učiteljica slovenščine na OŠ Solkan jo je nato s srcem prenašala na številne generacije in v šolstvu je pustila velik pečat. Knjižnica je njen drugi dom, pri 86-letih je še zelo aktivna in spremlja dogajanje doma in po svetu. Marsikdo pa ne ve, da je povezana z junakinjo Milojko Štrukelj, po kateri nosi ime novogoriška osnovna šola.

Rojena leta 1937 je Marica Nakrst otroštvo preživela v Cerknem, v Novi Gorici živi od leta 1957. “Pri nas doma je nekaj veljalo le fizično delo. Ko je bilo v hiši in okrog nje vse postorjeno, sem smela oditi v svojo sobo, napisati naloge, brati - pod odejo z baterijo, ker je bilo škoda elektrike,” začne pripovedovati svojo zgodbo.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.