Se v Brdih obeta naložbeno leto?

Oljka
, posodobljeno:

Briško oljkarsko društvo je leto začelo tudi z uspehom svojih pridelovalcev na nedavni mednarodni razstavi Maslina v Splitu. Hkrati ima še kar smele letne načrte in med drugim v društvu razmišljajo tudi o bolj zmogljivi oljarni, ki bi nadomestila zdajšnjo.

V Splitu nagrajeni briški oljkarji (z leve): Ivan Jenko, Jadran Jakončič, Aleš Bučinel, Boris Marinič, za njim Jordan Drnovšček, Davis Prinčič in Marjan Jericijo. Manjka Ivica Simčič.
V Splitu nagrajeni briški oljkarji (z leve): Ivan Jenko, Jadran Jakončič, Aleš Bučinel, Boris Marinič, za njim Jordan Drnovšček, Davis Prinčič in Marjan Jericijo. Manjka Ivica Simčič.

BRDA> “Ob novici o uspehu v Splitu sem pomislil na oljarno na Dobrovem. Poslušali smo očitke, da je kup starega železja. Ampak očitno deluje dobro in z njo delajo strokovnjaki, če zmoremo tam stisniti olje, ki prejme zlata priznanja na mednarodnem sejmu.” Tako je ob nedavnem občnem zboru Društva oljkarjev Brda poudaril župan Franc Mužič.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.