Osman Dedić
Osman Dedić Foto: Jan Klokočovnik

Bošnjak, ki v Sečoveljskih solinah uči Pirančane, kako nabirati sol

Sobota

Ponedeljkov dež je odnesel še zadnje upanje, da bodo sečoveljski solinarji izboljšali letošnji že tako skromni pridelek. A kljub temu nekateri med njimi niso pretirano zaskrbljeni. Narava je muhasta, morda bo prihodnje leto bolje, je veder Osman Dedić, mož, ki se je odrekel skoraj vsemu, zato da bi lahko prideloval sol.

Sonce in veter sta zavetnika solinarjev. Sta božanstva, h katerima se obračajo po pomoč. Ju malikujejo. Letos jim kaj prida nista bila naklonjena. Sečoveljski solinarji so pridelali zgolj 400 ton soli, medtem ko so v lanskem letu nagrabili več kot 2000 ton kakovostne jedilne soli.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.