Če ni težko, potem ni avantura
Na Mongolija reli, ki ga organizatorji naslavljajo za največjo avto-moto avanturo na svetu, se bo julija 2017 odpravila tudi prva slovenska ekipa. Dva študenta in študentka se bodo na 13.000 do 16.000 kilometrov dolgo pot podali z majhnim, nič predelanim avtomobilom. Pogoj za udeležbo na pustolovščini brez vsake asistence je zbranih tisoč funtov za dobrodelne namene.
Mongol Rally, kot se uradno imenuje pustolovščina, je nastal kot odgovor na vse bolj predvidljivo življenje na po dolgem in počez preslikanem, preskeniranem svetu, kjer se praktično ni mogoče več izgubiti ali skriti. Organizatorji iz britanske organizacije The Adventurists zagovarjajo filozofijo, da sta težavnost in nevarnost predpogoj za pustolovščino.
“Kakšna pustolovščina pa je, če se nikoli ne izgubiš, če teče vse kot po maslu? Prevoziti 10.000 milj v terenskem vozilu res ni avantura,” so prepričani britanski zanesenjaki, ki organizirajo še nekaj podobno zahtevnih izzivov po svetu; na tleh, v vodi in v zraku, katerih skupni imenovalec je zbiranje denarja v dobrodelne namene. Do zdaj so skupaj zbrali že več kot 5,5 milijona funtov.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.