Illy je zdaj pri Meritu

V Ljubljani so prejšnji teden priredili Merit Portfolio Tasting, s katerim je podjetje Merit HP najavilo korenitejši nastop na slovenskem vinskem tržišču. Zastopniško podjetje je s prevzemom vipavskega Faladurja in razširitvijo ponudbe postalo četrti velik igralec na področju distribucije vin in žganih ter drugih pijač, postali so tudi zastopnik za tržaško globalno uspešno kavo Illy.

Matej Zaro (levo) je s svojimi vini že dolgo pod Meritovim 
okriljem.
Matej Zaro (levo) je s svojimi vini že dolgo pod Meritovim okriljem. 

Merit je razvejano zastopniško podjetje z dolgo tradicijo. Pod njihovim okriljem so že dolgo primorski vinarji Bjana, Zaro in Hedele, poslej od Primorcev tudi Fedora, Ronk, Mulit, Emeran Reya, Posestvo Štokelj, Zalatel, Furlan, Zoria, Pietra, Miška in Cultus. Merit HP zastopa šampanjske titane Dom Perignon, Vevue Cliquot in Armand de Brignac in nasploh portfelj Moët Hennessy, ob njih pa še butične zvezde, kot je denimo Miani z italijanske strani Brd. Skupno je na Meritovi vinski karti prek 300 etiket.

Meritovemu povabilu se je odzvalo kar približno 700 slovenskih gostincev, za katere so organizirali vrsto vodenih degustacij in predstavitev. “Odziv obiskovalcev je bil izjemen, skoraj vsi so poudarjali, da seveda poznajo in uporabljajo naše blagovne znamke, da pa niso vedeli, kakšna širina odlikuje našo ponudbo,” je dejal Matjaž Marinšek, direktor družbe Merit HP. Podjetje je v zadnjih letih hitro raslo, ponudba pa širila. Samo lani so pridobili več kot 30 novih blagovnih znamk, med njimi znamenito tržaško kavo Illy, zato so želeli vzpostaviti platformo, ki bi jim omogočala neposreden stik z obstoječimi in prihodnjimi partnerji iz gostinskega sektorja. Na dogodku je posebno zanimanje veljalo predstavitvi šampanjca Dom Perignon 2015, veliko zanimanje je bilo tudi za žgane pijače. “Pijača in hrana nikoli nista le izdelka, temveč vedno vsebujeta zgodbo, zgodovino, tradicijo, kreativnost in čustva. Zato so takšni dogodki še posebej pomembni, saj lahko obiskovalci iz stroke vse to doživijo na lastni koži, v živo s pokušinami, novimi idejami, znanjem, aktualnimi trendi in možnostmi mreženja vred,” je ob koncu dogodka poudaril Matjaž Marinšek.


Najbolj brano