Picopek Aleš Rekar: Pica postaja hrana bogatašev
Aleš Rekar je picopek in predsednik sekcije picopekov Slovenije, pice pripravlja in peče že 30 let, z njimi razvaja goste v ljubljanski piceriji in gostilnici Peruzza.
Deveti februar svet slavi kot svetovni dan pice. V Sloveniji to italijansko specialiteto poznamo iz sredine sedemdesetih, ko se je v Ljubljani odprla prva picerija Parma. Danes so pice del slovenske prehranske dediščine ne glede na to, da se je forma priprave pic v teh slabih 50 letih rahlo spreminjala. Naš sogovornik Aleš Rekar je picopek in predsednik sekcije picopekov Slovenije.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.