Spomini na Sanremo
V Italiji se ta teden spet vse vrti okrog znamenitega popevkarskega festivala Sanrema. Ob tej priložnosti smo se pogovarjali s koprsko novinarko Majdo Santin, ki je festival prvič spremljala že leta 1983. Od takrat je na njem manjkala samo dvakrat: leta 1988 in letos, ko bi se morala festivala udeležiti že enaintridesetič, a so jo doma zadržale zdravstvene težave.
“Na začetku je bilo tiskovno središče v mali kinodvorani gledališča Ariston. Miz ni bilo, le štiri telefonske govorilnice zadaj pri izhodu. Ko smo oddali poročilo, nam je poštna uslužbenka obračunala minutažo,” se smeji Santinova, ki je takrat poročala za italijanski program Radia Koper. “Moja naloga je bila, da na festivalu posnamem vsaj 16 intervjujev in seveda prinesem domov vse nove plošče nastopajočih.”
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.