Soseda je bila najboljša
TV okno
15. 05. 2014, 16:05
, posodobljeno:
60. Pesem Evrovizije bodo prihodnje leto gostili naši severni sosedje - Avstrijci. Strokovne žirije držav udeleženk in glasovi televizijskih gledalcev so v soboto v velikem finalu na letošnjem izboru v danskem Köbenhavnu največ točk (290) namenili avstrijski predstavnici Conchiti Wurst in pesmi Rise Like a Phoenix.
Sander Hesterman
Avstrija bo tako največji evropski zabavno glasbeni festival znova gostila po letu 1967, po tem, ko je leta 1966 v Luksemburgu s pesmijo Merci Chérie slavil Udo Jürgens. Na Dunaju je takrat zmagala bosonoga Sandie Shaw iz Velike Britanije s skladbico Puppet On a String. 238 točk in drugo mesto sta osvojila nizozemska predstavnika The Common Linnets s pesmijo Calm After The Storm, na tretje pa se je z 218 točkami uvrstila Švedinja Sanna Nielsen s skladbico Undo.
Slovenska predstavnica Tinkara Kovač je s pesmijo Round and Round in devetimi točkami pristala na predzadnjem mestu, zadnji so bili Francozi Twin Twin s popevko Moustache.
ZK
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×