Dan Kapljice Soče v Trenti

Goriška
, posodobljeno: 9. 09. 2025, 13:09

Medobčinsko društvo prijateljev mladine za Goriško je z Dnevom Kapljice Soče obeležilo desetletnico upravljanja doma Triglavska roža in delovanja Sklada Kapljice Soče.

Dan Kapljice Soče v Trenti
Milan Štulc

GORIŠKA > Ob tej priložnosti so podelili zahvale in priznanja posameznikom in podjetjem, ki so zaslužni za to, da v koščku gorskega raja že desetletje potekajo letovanja, tabori in ostale dejavnosti za otroke, mlade in družine, predvsem tiste s socialnega roba. V desetih letih je prag doma prestopilo preko 500 parov nog nadobudnih otrok, ki so v Trenti doživeli marsikaj lepega.

Prisotne je v nedeljo nagovorila predsednica društva Marjana Remiaš. Slavnostna govornica, generalna sekretarka ZPMS Breda Krašna je postregla z dejstvi o letovanjih otrok ter čestitala za delo društva. Dogodek sta polepšala trio violin Sofije, Eme in Jane Avšič iz Mirna ter Moški pevski zbor Triglav iz Trente.

Osrednji del dogodka so bile podelitve zahval in priznanj. Zahvalo za podporo pri zagotavljanju kakovostnega bivanja za otroke in družine v Domu Triglavska roža v Trenti so prejeli domačini Vinko Črnic, Miran Hosnar, Tomaž Flajs, Silva Zakrajšek in Nevenka Zorč ter organizacije Info center Triglavskega narodnega parka v Trenti, Gostilna Metoja v Trenti, Zadruga Krajcarca in Soča v Trenti, Osnovna šola Bovec ter Konjeniško društvo Soča.

Zahvale za podporo pri vsebinski zasnovi prenovljenega doma Triglavska roža so prejeli Bojan Bratina, Jožef Školjč in Egon Fornazarič.

Donatorji v sklad Kapljica Soče - podpora znanju in s tem prejemniki priznanja za podporo pri razvoju vsebin za otroke in družine z manj priložnostmi v domu Triglavska roža so Zveza prijateljev mladine Slovenije, GEN-I in Alpacem Cement.

Priznanje za vodenje prenove trentarske šole je prejel arhitekt Vinko Torkar.

Priznanja za podporo pri razvoju vsebin za otroke in družine z manj priložnostmi v domu Triglavska roža so prejeli Zavarovalnica Triglav, Ivica Vulič in nekdanji direktor zavarovalnice Triglav Vladimir Uršič.

Posebna zahvala na jubilejni slovesnosti je šla v roke dolgoletni predsednici Društva MDPM za Goriško, gonilni sili vseh dejavnosti v domu Triglavska roža, upraviteljici doma in skrbnici sklada Kapljica Soče Ivi Devetak.

Dan Kapljice Soče v Trenti
Milan Štulc
Dan Kapljice Soče v Trenti
Milan Štulc
Dan Kapljice Soče v Trenti
Dan Kapljice Soče v Trenti
Milan Štulc