Borut Kuharič odstopil, Lipa plus je naprodaj
Vipa Holding ima novo vodstvo. Pred desetimi dnevi je namreč s položaja predsednika uprave odstopil Borut Kuharič, nasledil pa ga je Matija Majcenovič. Vipa Holding je tudi večinska lastnica Lipe v likvidaciji.
NOVA GORICA> S položaja predsednika uprave Vipe Holdinga je Borut Kuharič odstopil 8. oktobra. Nadzorni svet je za njegovega naslednika imenoval Matijo Majcenoviča. Kuharič je pred dnevi pojasnil, da je odstopil, ker je bil doslej predsednik uprave Vipe in tudi Vipe Holdinga. Glede na to, da je Vipa 78-odstotna lastnica Vipe Holdinga, bo Kuharič še vedno soudeležen pri vodenju.
Vipa Holding je večinska lastnica nekdanjega ajdovskega lesnega giganta Lipe. Po uvedbi likvidacije te družbe sta nastali dve podjetji, Lipa pohištvo in Lipa plus.
Ena v stečaju, druga naprodaj?
Lipa pohištvo je od 16. septembra v stečaju. “Za zdaj še poteka vrsta postopkov, prevzem poslov, inventura, vročitev odpovedi delovnih razmerij delavcem ... Ureja se vse potrebno za jamstveni sklad,” je pojasnila Andreja Terpotec, ki jo je sodišče imenovalo za stečajno upraviteljico Lipe pohištva.
Še pred mesecem dni je kazalo, da bo vsaj Lipa plus zgodba o uspehu. Po trditvah vodstva je za njimi leto, ko so se posvečali trgom ter razvoju izdelkov in novih materialov. Naročila naj bi se jim povečala in v prihodnjih mesecih naj bi zaposlili dodatnih 15 delavcev. Za daleč največjo naložbo so v Lipi plus označili novo kotlovnico, za katero so odšteli 280.000 evrov. Nepovraten denar zanjo je prispevalo ministrstvo za gospodarstvo, pri eko skladu pa so najeli dolgoročni kredit. “Vipa Holding se je odločila prodati nekatere naložbe, med njimi tudi Lipo plus. Imeli smo nekaj obiskov, vendar je o tem še prezgodaj govoriti,” nam je potrdil Peter Šmidt, direktor Lipe plus.
Brest ne kupuje Lipe plus
Po naših informacijah naj bi se za nakup zanimal Brest iz Cerknice. “Pred dnevi sem bil v Lipi plus, vendar do resnih pogovorov ni prišlo. Dogovorili se nismo nič in tudi ne nameravamo kupovati,” je povedal direktor Bresta Mitja Strohsack.
Katere naložbe poleg Lipe plus namerava Vipa Holding še prodati, smo hoteli preveriti pri novem prvem možu družbe, a je do četrtka službeno odsoten.
TINA KODRE