Bovec v nizkem startu
Čeprav vlada v četrtek še ni odobrila 5,71 milijona evrov za obnovo in zagon smučišča Kanin, so v vodstvu občine in svetniki v Bovcu zadovoljni. “Mislim, da smo na dobri poti,” meni predsednik komisije za sanacijo smučišča Kanin Danijel Krivec. “Pričakujemo hiter odziv ministrstva,” dodaja župan Valter Mlekuž.
BOVEC > Čeprav se je vlada v četrtek na svoji seji zgolj seznanila z namero gospodarskega ministrstva (MGRT), da za sanacijo in ponoven zagon kaninskega smučišča občini pomaga s 5,71 milijona nepovratnih evrov, so v Bovcu vendarle zadovoljni. To, da je ministrstvo bolj določno nakazalo, kako pomagati Bovčanom in koliko denarja je pripravljeno za to nameniti, je velik korak naprej.
“Sklep vlade je na Bovško prinesel veliko dobre volje in zadovoljstva,” se je odzval župan Valter Mlekuž. “Mislim, da smo na dobri poti. Vsi se zavedajo, da to ni samo bovško smučišče, ampak je širše pomembno, nenazadnje smo ga povezali z italijansko stranjo,” pa je dogajanje komentiral bovški občinski svetnik, poslanec in predsednik komisije za sanacijo Kanina Danijel Krivec. V prihodnjih dneh v Bovcu pričakujejo sklep ministrstva o višini in načinu financiranja.
Na ministrstvu se sicer še niso izjasnili, kdaj naj bi zagotovili denar. A v Bovcu so pripravljeni. Predsinočnjim so že obravnavali rebalans proračuna. Dokler iz Ljubljane ne dobijo uradne potrditve, ne morejo odločati o znesku, a je Krivec kolegom predlagal, naj rebalans potrdijo, vanj pa bodo vnesli znesek, ko bo jasno, da je denar odobren. Tako se bodo izognili nepotrebni izgubi časa.
Prisotni svetniki, z izjemno enega, so tak sklep potrdili. “Občina Bovec ima s četrtkovim sprejetjem rebalansa pripravljeno vse potrebno, da bo takoj po izdaji končnega sklepa s strani MGRT in objavi v Uradnem listu RS izbrala izvajalca del in se bodo dela začela tudi na terenu. Pričakujemo torej hiter odziv MGRT. Korak za korakom in ob ugodnem razvoju dogodkov so po zagotovilih stroke realna pričakovanja, da bomo smučali na Kaninu že to sezono,” je optimist župan Mlekuž.
“Občina je svoj del opravila, mislim, da bo svoj del opravilo tudi ministrstvo,” optimizem z njim deli Krivec. “Naš cilj je, da med 15. in 20. decembrom smučišče funkcionira. Cilj je dosegljiv,” meni. Edini ponudnik, ki se je prijavil na razpis za sanacijo žičniških naprav, namreč izpolnjuje pogoje in bi lahko začel delati takoj, ko občina dobi denar.
MITJA MARUSSIG