Breg urejajo v spokojne terase

Goriška
, posodobljeno:

Okrog cerkve Svete trojice v Kromberku gradbinci zdaj že nekaj tednov kopljejo jarke, promet po ozki cesti med ulicama Pri hrastu in Vinka Vodopivca je oviran. Dela sta naročila tako občina kot Elektro Primorske, razlog je širitev pokopališča.

Konec leta bodo na brežini v ozadju robido nadomestile tri terase za pokopališče.
Konec leta bodo na brežini v ozadju robido nadomestile tri terase za pokopališče.Leo Caharija

KROMBERK > Kot pojasnjuje višji svetovalec za gospodarske javne službe v novogoriški mestni upravi Marjan Jug, bo pokopališče pri Sveti trojici predvidoma še pred koncem leta precej spremenjeno. Severno od glavnega vhoda, na še nedavno zaraščenem zemljišču, bo parkirišče, ki bo dobrodošlo tudi za obiskovalce cerkvice. Predvsem pa bo občina povečala pokopališče in mu dodala tri nove terase (zdaj ima dve). Tako se bo razprostiralo do Ulice Vika Vodopivca pod grebenom, na katerem stoji cerkvica, dobilo bo dodatna vhoda, enega prav s te ulice.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.