Dvoboja na trgu ni konec

Goriška
, posodobljeno:

Razprave pred drugo obravnavo odloka o javnem redu in miru v ajdovski občini kažejo, da so mnenja o mestnem jedru kot osrednjem prireditvenem prostoru še deljena. Civilna iniciativa vztraja, da nanj sodijo kulturne prireditve, morda silvestrovanje in Ajdovščina v maju, organizatorjem bi naložili plačilo varščine, prepovedali vsak prekomeren hrup in si ob kršitvah vzeli pravico prekiniti prireditev. Župan Tadej Beočanin odgovarja, da so njihove ključne pomisleke upoštevali, drugi pa se mu zdijo absurdni.

Lavričev trg bo po mnenju župana v nekaj letih osrednji 
prostor druženja in srečevanja, ne pa parkirišče.
Lavričev trg bo po mnenju župana v nekaj letih osrednji prostor druženja in srečevanja, ne pa parkirišče. Alenka Tratnik

AJDOVŠČINA >Čeprav predlog novega odloka ureja številna področja, se je razprava v zadnjih tednih vrtela zlasti okrog javnih shodov in prireditev. Predvsem tistih, ki jih želi občina umestiti v mestno jedro z Lavričevim trgom kot središčno točko. To območje naj bi postalo osrednji prireditveni prostor.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.