Hidria se širi na Kitajsko

Goriška
, posodobljeno:

Hidria ima od včeraj svojo prvo proizvodnjo v Aziji. V Čangšuju na Kitajskem izdelujejo vžigne sisteme za dizelske motorje, ki so jih kupcem iz Azije doslej dobavljali iz Slovenije.

Edvard Svetlik
Edvard SvetlikSaša Dragoš

ČANGŠU > “Nova proizvodnja Hidrie na Kitajskem ne pomeni selitve, pač pa širitev proizvodnje vžignih sistemov, saj Hidriini kupci - velike mednarodne korporacije, ki imajo svoje proizvodnje na Kitajskem in v širši regiji - pričakujejo lokalne dobave,” pravi predsednik upravnega odbora Hidrie Edvard Svetlik. S proizvodnjo avtomobilskih tehnologij na Kitajskem, ki bo do leta 2013 zaposlovala 50 ljudi, bo Hidria učinkoviteje podpirala potrebe poslovnih partnerjev na Kitajskem, Japonskem, v Koreji, Indiji, Maleziji in drugih azijskih državah. Nova družba bo avtomobilske tehnologije dobavljala mednarodnim korporacijam, kot so Great Wall, JMC, Shangai Automotive, Perkins in drugim. naložba je vredna približno milijon evrov.

V segmentu vžignih sistemov se Hidria uvršča med prve štiri svetovne proizvajalce, med katerimi je prva odprla lastno proizvodnjo na hitro rastočem trgu Kitajske. Visokotehnološki park v Čangšuju, kjer deluje novo podjetje, je Hidria izbrala zaradi podpore in možnosti nadaljnje širitve. Z vidika logistike je pri izbiri lokacije igrala pomembno vlogo tudi bližina Šanghaja, 16-milijonskega gospodarskega in finančnega središča.

NR