Internet v vsako vas
Na pobudo tolminskega župana se je deset severnoprimorskih občin povezalo v konzorcij, ki bo prek Regijske razvojne agencije kandidiral na evropskem razpisu za projekt gradnje širokopasovnih omrežij elektronskih komunikacij. S tem bodo tudi prebivalcem na podeželju omogočili sodobne elektronske povezave s svetom.
NOVA GORICA> Konzorcij so na pobudo tolminskega župana UrošaBrešana občine Ajdovščina, Brda, Bovec, Cerkno, Idrija, Kanal, Kobarid, Miren–Kostanjevica, Tolmin in Vipava oblikovale v aprilu letos. S skupnim projektom želijo v sodelovanju z RRA severne Primorske zagotoviti nepovratni denar za gospodinjstva na podeželju, ki nimajo dostopa do širokopasovnih povezav.
Bele lise bodo pokrili
“Gre za internetne in druge elektronske povezave, ki so že na voljo v mestih in večjih naseljih, ker je tam prisoten komercialni interes,” je pojasnil svetovalec RRA Tomaž Vadjunec.
Na širšem Goriškem pa je še veliko belih lis, kjer prebivalci nimajo dostopa do svetovnega spleta in drugih elektronskih povezav. S tem projektom bo dostop omogočen več kot 9000 gospodinjstvom. IRENA TUREL
Več o projektu preberite v petkovi tiskani izdaji Primorskih novic.