Italijanka in Anglež sta se želela poročiti na skupnem goriškem trgu
28-letna Valentina Mise in 29-letni Mathew Tierney, ki sta se želela poročila na trgu Evropa, skupnem trgu obeh Goric, sta v Furlaniji-Julijski krajini in Italiji sprožila vročo polemiko. Ker je goriški župan Ettore Romoli trdil, da poroke ne more opraviti izven občinskih prostorov, sta se poročila na goriški občini, cerkveno pa na Sveti Gori.
NOVA GORICA, GORICA> Njuno željo so sicer podprli nekateri svetniki občinskega sveta v Gorici, vendar niso uspeli. Mlada Italijanka in Anglež iz Manchestra sta se tako v petek poročila na občini Gorica, v soboto pa sta svojo zvezo potrdila še na cerkveni poroki v cerkvi na Sveti gori.
Po povratku s Svete gore pa je mladoporočenca na trgu Evropa sprejel novogoriški župan Mirko Brulc. Tako je ustregel njuni želji, da sta na dan njune poroke stopila na skupni goriški trg. Mladoporočencema je podaril simbolično darilo in poudaril, da je trg simbolični prostor, kjer sta se poročili tudi Slovenija in Evropska unija.
Novogoriškemu kolegu se je na krajši slovesnosti pridružil tudi goriški župan Ettore Romoli, ki je sicer najbolj nasprotoval organizaciji poroke na tem mestu. V pozdravnem nagovoru pa je poudaril, da kljub zadnjim polemikam okrog te mednarodne poroke Gorici dobro sodelujeta.
Valentina in Mathew sta se spoznala med študijem, po poroki v Italiji in Sloveniji pa bosta živela v Manchestru. Zadovoljna nevesta je po sprejemu dejala, da sta si poroke na trgu dveh držav želela zaradi njegove simbolike, saj tudi sama prihajata iz mešanih družin in dveh različnih držav; tudi svatje na današnji poroki so bili velika in pisana mednarodna druščina.
STA