Klepač in Gustinčič s policisti pred prvim šolskim dnem
Patrulji Policijske postaje Nova Gorica se je danes dopoldne tik pred začetkom novega šolskega leta pri nadzoru cestnega prometa pridružila tudi voditelja z Radia 1 Tomaž Klepač in Iztok Gustinčič, ki sta udeležence v cestnem prometu pred jutrišnjim prvim šolskim dnem pozivala k previdnosti.
NOVA GORICA > Poleg priljubljenih radijcev se je policistom pri preventivni akciji v bližini Osnovne šole Milojke Štrukelj - Podružnična šola Ledine na Cankarjevi ulici pridružila tudi maskota Kuža Pazi.
Zagotavljanje varnosti otrok v prvih septembrskih dneh je namreč ena od najpomembnejših nalog olicije. “V skladu z usmeritvami na področju zagotavljanja varnosti cestnega prometa policisti ob začetku vsakega šolskega leta izvajamo ustaljene aktivnosti, s stalno navzočnostjo ob šolah in šolskih poteh pa dodatno prispevamo k umirjanju prometa. V bližini vrtcev in šol bomo tudi letos ponovno srečevali večje število otrok, mnogi med njimi pa se bodo v šolske klopi podali prvič. Pri tem velja posebej opozoriti, da zlasti ti otroci ne poznajo vseh nevarnosti, s katerimi se lahko srečajo na šolski poti v vsakdanjem prometu,” sporočajo iz novogoriške policijske uprave.
Policisti v času te preventivne akcije niso ugotovili kršitev v zvezi s prekoračitvijo največje dovoljene hitrosti, v dveh primerih blažjih kršitev prometne zakonodaje pa so dvema voznikoma izrekli opozorilo.
Tiste voznike, ki so jih v času te akcije ustavili v Novi Gorici in so spoštovali cestnoprometne predpise, pa je ekipa Radia 1 nagradila s simboličnim darilcem.
Spletno uredništvo