Konec julija dividende za delničarje Mlinotesta
Delničarje Mlinotesta bodo konec julija razveselile dividende; vsaka delnica jim bo prinesla po 0,36 evra. Tako so sklenili na včerajšnji skupščini. Še vedno pa velja ponudba, da lahko delničarji Mlinotestove delnice - te ne kotirajo več na borzi - ponudijo v odkup bodisi Mlinotestu bodisi družbi Mlino, ki je njegova večinska lastnica.
AJDOVŠČINA > Mlinotest je lani posloval zelo uspešno in bo delničarjem izplačal dividende. Čiste prihodke iz prodaje so povečali za devet odstotkov, dobršen del na račun večjega izvoza. Kar za 16 odstotkov je poskočil tudi čisti dobiček in se približal dvema milijonoma evrov.
Za dividende 1,2 milijona evrov
Delničarji so tako včeraj na skupščini odločali o delitvi bilančnega dobička, ki znaša 4,8 milijona evrov. Potrdili so predlog uprave in nadzornikov ter za dividende namenili 1,2 milijona evrov. Preostali del bilančnega dobička - gre za skoraj 3,6 milijona evrov - bo ostal nerazporejen.
0,36evra znaša dividenda na delnico; delničarjem jo bodo izplačali 25. julija
Delnice Mlinotesta od junija lani ne kotirajo več na borzi. Delničarji so namreč na lanski skupščini podprli predlog o umiku delnic z organiziranega trga. Hkrati pa so sprejeli sklep, da bo družba tistim delničarjem, ki so glasovali proti umiku delnic z organiziranega trga in bi želeli delnice prodati, izplačali 4,75 evra odpravnine za vsako delnico. Teh delničarjev je bilo skupaj 50 in tistim, ki so delnice želeli prodati, je Mlinotest tudi izplačal odpravnino.
A možnost prodaje delnic ni ostala omejena zgolj na tiste, ki so na lanski skupščini glasovali proti umiku Mlinotestovih delnic z borze.
Delnice odkupujeta Mlinotest in Mlino
Skupščina je namreč lani tudi pooblastila upravo, da lahko v obdobju treh let v imenu in za račun družbe pridobiva lastne delnice po cenah v razponu od 2,37 do 4,75 evrov za delnico. “To pomeni, da se lahko vsakdo, ki bi želel prodati Mlinotestove delnice, obrne na pravno službo Mlinotesta in ponudi svoje delnice v odkup,” pojasnjuje član uprave Matic Majcenovič. Poleg Mlinotesta delnice odkupuje tudi družba Mlino, ki je večinska lastnica Mlinotesta.
Uprava Mlinotesta, ki jo vodi Danilo Kobal, in nadzorni svet sta lani delničarjem predlagala umik delnic z borze zaradi več razlogov. Število sklenjenih poslov z Mlinotestovimi delnicami je bilo iz leta v leto skromnejše in delničarjem ni prinašalo dodane vrednosti. K manjšemu zanimanju je prispevala tudi precejšnja lastniška konsolidacija v zadnjih dveh letih; družba Mlino zdaj obvladuje 78,3 odstotka vseh delnic Mlinotesta.