Letriki gre še bolje

Goriška
, posodobljeno:

Skupina Letrika je v prvem letošnjem četrtletju ustvarila 62,2 milijona evrov prihodkov od prodaje, kar je 4,1 odstotka več kot v enakem obdobju lani. Družba Letrika pa jih je zvišala za 10 odstotkov na 50,6 milijona evrov.

Skupina Letrika je v prvem letošnjem četrtletju ustvarila 62,2 milijona evrov prihodkov od prodaje, kar je 4,1 odstotka več kot v enakem obdobju lani
Skupina Letrika je v prvem letošnjem četrtletju ustvarila 62,2 milijona evrov prihodkov od prodaje, kar je 4,1 odstotka več kot v enakem obdobju laniBogdan Macarol

ŠEMPETER PRI GORICI > Skupina je ustvarila 3,2 milijona evrov čistega dobička, Letrika pa 2,5 milijona evrov.

Skupina je čisti dobiček v primerjalnem obdobju zvišala za 12,5 odstotka, družba pa za skoraj 24 odstotkov, je Letrika, ki proizvaja električno in elektronsko opremo za motorna vozila, danes sporočila prek spletne strani Ljubljanske borze.

Skupina je v trimesečju ustvarila 24,3 odstotka načrtovane letne vrednosti prihodkov, Letrika pa 25,3 odstotka. V prvih treh mesecih je bil odjem na trgu stabilen, tudi glavnina ostalih poslovnih ciljev je doseženih oziroma preseženih. Napovedi za preostanek leta so ugodne, so ocenili v Letriki.

Bruto dobiček (EBITDA) skupine Letrika je znašal 6,1 milijona evrov ali za osem odstotkov več kot v enakem lanskem obdobju, v družbi pa se je zvišal za 11 odstotkov na 4,7 milijona evrov.

V skupini Letrika je bilo na konec marca zaposlenih 2490 ljudi. Od tega jih je bilo 1966 zaposlenih v Sloveniji (v Letriki 1536), 524 pa v tujini.

S poslovanjem se je danes seznanil nadzorni svet družbe. Ta je potrdil še dnevni red s predlogi sklepov za skupščino delničarjev, ki bo 26. avgusta, ter se seznanil s potekom postopka prodaje delnic družbe, so še sporočili iz družbe.

Letrika je namreč v postopku prodaje. Za prevzem približno 53-odstotnega deleža Letrike, ki ga prodajajo Modra zavarovalnica, Nova Ljubljanska banka, CBH in Slovenska odškodninska družba, naj bi se potegovali številni vlagatelji. Med domačimi je interes javno razkril Kolektor Group, ki ima v tej družbi skoraj 17-odstotni delež.

STA