Lokala ni več, bo v vežici muzej?
Veliko je bilo že predlogov, da bi morali v vežici ob judovskem pokopališču v Rožni Dolini urediti muzej. Zdaj ko je najemnik prekinil pogodbo in zaprl lokal, se utegne to uresničiti. “Gostinskega lokala tu ne želimo več,” potrjuje predsednik KS Rožna Dolina Boštjan Komel. Z občino in drugimi akterji se KS pogovarja, da bi vanjo umestili nove vsebine in ji morda podelili status kulturnega spomenika lokalnega pomena.
ROŽNA DOLINA > Vežica ob judovskem pokopališču iz 18. stoletja ima razgibano zgodovino: med prvo svetovno vojno je bila poškodovana, nato obnovljena, po drugi svetovni vojni pa je propadala, tako da so od nje ostali le zidovi brez strehe. Pred 40 leti jo je od goriške judovske skupnosti prevzela Krajevna skupnost (KS) Rožna Dolina z zavezo, da bo vzdrževala pokopališče. Toves čas počne, obnovila je še zid okrog pokopališča in vežico ter jo oddajala za različne namene.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.