Občina želi hitro do izvajalca, da se gradnja končno začne

Goriška
, posodobljeno:

Kot kaže Ajdovcem pri gradnji nove šole ne bo prav nič prihranjeno. Po zadnjih napovedih je nov razpis za izbiro izvajalca že skoraj dejstvo, saj je Primorje, ki je bilo sprva izbrano, v stečaju. Šolo naj bi vendarle začeli graditi v začetku prihodnjega leta in jo dokončali do avgusta 2014. Denar za gradnjo bo založila občina.

Janez Furlan
Janez Furlan

AJDOVŠČINA> Po zadnjih napovedih iz ajdovske občinske uprave je že skoraj gotovo, da bo morala občina ponoviti razpis za izbiro izvajalca gradnje nove osnovne šole Danila Lokarja.

Bodo gradili v začetku prihodnjega leta ?

“Po stečaju Primorja d.d. smo tudi skupaj s stečajnim upraviteljem preverili še nekaj možnosti, a se je izkazalo, da ne pridejo v poštev. Primorje tega projekta ne more izpeljati. Prav tako ga ne sme izpeljati kateri od že določenih podizvajalcev. Zdaj preverjamo, če bi lahko pogodbo podpisali z drugim najboljšim ponudnikom na prvem razpisu, a je že skoraj gotovo, da bomo morali razpis ponoviti. Končno pravno mnenje pričakujemo v kratkem. Ko ga dobimo, bomo objavili nov razpis. Dokumentacija zanj je pripravljena,” pojasnjuje tajnik občine Janez Furlan.

Če bo do novega razpisa dejansko prišlo, je pričakovati, da bo občina pogodbo z novim izvajalcem podpisala čez štiri ali pet mesecev. To pomeni, da bi šolo lahko začeli graditi v začetku prihodnjega leta.

Za 5,7 milijona evrov vredno naložbo bo država prispevala 2,97 milijona, glavnino šele v letih 2015 in 2016. Ker želi čim prej graditi, bo denar založila občina, ki prispeva približno tri milijone evrov. Najela bo 1,72 milijona posojila.

Pol bo dala država, občina pa se bo zadolžila

Po vseh dosedanjih zapletih okrog začetka gradnje šole, ki bi po prvotnih napovedih morala že biti zgrajena, je mogoče najti nekaj pozitivnega v dejstvu, da je občina v zadnjih mesecih skozi dokumentacijo PZI dodelala še zadnje podrobnosti in dodala nekaj izboljšav prvotne zasnove. Na teh bo temeljil tudi predvideni novi razpis.

Po dopolnitvi naložbenega programa Ajdovci ocenjujejo, da bo gradnja stala šest milijonov evrov. Država se je v začetku poletja odločila, da bo Ajdovcem prispevala 2,97 milijona evrov. Denar bo poslala v več delih, predvidoma do leta 2016. Lahko pa se zgodi, da bo financiranje še raztegnila. Ajdovci so zdaj odločeni, da bodo šolo dokončali do avgusta 2014. V tem času bo občina založila denar, tudi z najemom 1,72 milijona evrov posojila.

ALENKA TRATNIK

Gradbišče bodoče nove osnovne šole že dolgo prazno sameva, Ajdovci pa upajo, da bodo novo šolo vendarle začeli čim prej graditi
Gradbišče bodoče nove osnovne šole že dolgo prazno sameva, Ajdovci pa upajo, da bodo novo šolo vendarle začeli čim prej graditi Alenka Tratnik