Odstrli nove drobce preteklosti
Arheologi iz Skupine Stik so v predhodnih arheoloških raziskavah pred načrtovano prenovo Rustjeve hiše ob Pilonovi galeriji med izkopavanji odkrili zid, ki je po mnenju stroke del manjkajočega obzidja rimske kastre. Odkritje prinaša nove podrobnosti o poteku obzidja na jugovzhodni strani poznoantične utrdbe, arheologi pa si obetajo, da jim bo pomagalo določiti tudi lokacijo manjkajočega stolpa številka enajst.
AJDOVŠČINA > Odkritje zidu, ki je po doslej razkritih plasteh in ugotovitvah arheologov del obzidja poznoantične utrdbe, samo po sebi ni presenečenje, saj se Rustjeva hiša nahaja v nizu stavb, ki na vzhodni strani sega do ostalin rimskega zidu. Presenečenje je, ker so ga na osnovi doslej znanih podatkov in načrtov pričakovali zunaj grajenega dela.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.