Otrok več, zato širijo vrtce

Goriška
, posodobljeno:

Tudi otroci iz Vrtojbe, ki od septembra gostujejo v prostorih šole, se lahko vselijo v vrtec Sonček. Danes so namreč tam odprli dolgo pričakovan prizidek za en oddelek. Vrtec začenjajo graditi tudi na Vogrskem.

Otroci so danes vstopili v novi del vrtca v Vrtojbi.
Otroci so danes vstopili v novi del vrtca v Vrtojbi.Mitja Marussig

VRTOJBA, VOGRSKO> Starši in vodstvo šole so dolgo opozarjali na prostorsko stisko v prenapolnjenih vrtcih v občini Šempeter-Vrtojba. Ta se je letos še povečala, saj se je vpisalo še več otrok. Da nikogar ne bi zavrnili, je občina privolila, da bo štirinajstim oddelkom v Šempetru in v Vrtojbi ter trem na Vogrskem dodala še mobilno enoto za dodatni oddelek ob vrtcu Sonček, saj največ novih otrok prihaja prav iz Vrtojbe.

Zavleklo se je

Prizidek naj bi tam odprli že 1. septembra, a so se dela in opremljanje zavlekla zaradi neugodnega vremena, pravijo na občini. Otroci so v tem času gostovali na OŠ Ivana Roba, sedaj pa se vendarle lahko vselijo. Danes popoldne so nov oddelek, v katerem so uredili igralnico, garderobe in sanitarije, tudi uradno odprli.

Utegne pa se zgoditi, da to ne bo edini prizidek. Kot je pred časom dejala Ksenija Ušaj, na občini zadolžena za družbene dejavnosti, bodo kasneje, če se bo vpis med letom še povečal, podobno mobilno enoto postavili tudi ob šempetrskem vrtcu Mavrica. Ker je ta vrtec bil prenatrpan še pred povečanim vpisom, naj bi ga v prihodnosti še razširili.

Začenjajo tudi na Vogrskem

Medtem so se tudi na Vogrskem lotili odpravljati težave zaradi pomanjkanja prostorov v vrtcu, ki spada pod šempetrsko OŠ Ivana Roba. Že lani so na Vogrskem, kjer je bilo v vrtcu in šoli že več kot 40 otrok, telovadnico preuredili v igralnico, otroci pa so se razgibavali v Vrtojbi.

Občina Renče-Vogrsko je na razpisu za neposredne regijske spodbude dobila denar za prizidek. Šola bo dobila dodatne prostore v stari stavbi, nov vrtec pa bodo zgradili v vaškem jedru, na temeljih nekdanjega gradu. V teh dneh so gradbinci že začeli pripravljati teren za gradnjo vrtca, v katerem bodo večnamenski prostor ter igralnice in jasli. Naložba je vredna 800.000 evrov, polovico bo plačala občina. “Ostanke gradu, ki je zgodovinska dediščina, pa bomo ohranili,” poudarja župan Aleš Bucik. MM

Stroji so zabrneli tudi na gradbišču vrtca na Vogrskem.
Stroji so zabrneli tudi na gradbišču vrtca na Vogrskem.Miha Koron