Pejo Šampionko naj bi kupil Rajko Hrvatič

Goriška
, posodobljeno:

“Ne komentiram. Sem v tujini in ura je šest zjutraj.” Tako redkobeseden je bil Rajko Hrvatič včeraj, ko smo ga povprašali, ali drži, da je tik pred nakupom zgradbe in opreme družbe Pejo Šampionka v stečaju. Po neuradnih virih naj bi njegovo podjetje Trgonep oddalo najboljšo ponudbo, kmalu pa naj bi tudi podpisalo pogodbo.

Rajko Hrvatič včeraj ni želel ne potrditi ne zanikati informacij, da je njegovo podjetje Trgonep   kupec stavbe in opreme družbe Pejo Šampionke v stečaju.
Rajko Hrvatič včeraj ni želel ne potrditi ne zanikati informacij, da je njegovo podjetje Trgonep kupec stavbe in opreme družbe Pejo Šampionke v stečaju.

BUKOVICA> Postopek prodaje premoženja družbe Pejo Šampionka je tik pred ciljno črto. Na razpis so lani prispele štiri ponudbe, stečajna upraviteljica je ponudnike pozvala k izboljšanju cene. Odzvala sta se dva ponudnika, razlika med njunima ponudbama je bila precejšnja. “Upniški odbor je potrdil izbiro najboljše ponudbe, zdaj čakamo na podpis pogodbe in soglasje sodišče. To je seznanjeno z višino ponudbe in vsemi elementi pogodbe. Zapletov zato ne pričakujem,” pravi stečajna upraviteljica Majda Šantl, ki ne razkriva ne izbranega ponudnika ne cene.

Najboljšo ponudbo poslal Trgonep

Po neuradnih podatkih naj bi najboljšo ponudbo poslalo podjetje Trgonep. Podjetnika Rajka Hrvatiča, ki je njegov lastnik, smo včeraj ujeli v tujini, skorajšnjega nakupa pa ni ne potrdil ne zanikal. Trgonep se ukvarja s podjetniškim in poslovnim svetovanjem, Hrvatič pa ga je ustanovil novembra lani.

SONJA RIBOLICA

Več o tem lahko preberete v sredini tiskani izdaji Primorskih novic.