Praznik Primorske: prišli bodo iz celotne Slovenije

Goriška
, posodobljeno:

V Opatjem selu bo danes ob 11. uri proslava ob 76. obletnici vrnitve Primorske k matični domovini, na kateri bo več kot 150 nastopajočih.

Leta 2019 je bila proslava  priključitve Primorske k  Sloveniji v 
Ajdovščini.
Leta 2019 je bila proslava priključitve Primorske k Sloveniji v Ajdovščini.

OPATJE SELO > Prireditev ob podpori primorskih občin prireja Združenje borcev za vrednote NOB Nova Gorica. Sodelovalo bo več kot 150 nastopajočih, slavnosti govornik pa bo prvi predsednik države Milan Kučan.

“Opatje selo smo izbrali, ker ponuja idealen prostor, ki lahko sprejme večje število udeležencev, saj želimo, da se proslave udeležijo vsi, ki si to želijo,” je pojasnila predsednica novogoriškega združenja borcev za vrednote NOB Ingrid Kašca Bucik. Temu primerno bo poskrbljeno za parkirna mesta, marsikateri udeleženec proslave pa se bo pripeljal z organiziranim prevozom. Na prireditvi pričakujejo več kot 1000 obiskovalcev z vseh koncev Slovenije, udeležbo sta med povabljenimi gosti potrdila tudi ministrica za kulturo Asta Vrečko in minister za Slovence v zamejstvu in po svetu Matej Arčon. Na prizorišču se bo zbralo tudi več kot sto praporščakov domoljubnih in veteranskih organizacij.

Organizatorji so scenarij in režijo prireditve zaupali vsestranskemu kulturnemu ustvarjalcu Radošu Bolčini, ki je poseben poudarek namenil večni posebnosti boja primorskih ljudi za obstoj in samobitnost, ki ni temeljil na delitvah, ampak na povezovanju. Uradni del prireditve bo zaokrožila pesem Vstajenje Primorske.