Šempetrsko bolnišnico bo kot v. d. direktorja vodila Nataša Fikfak
Svet zavoda Splošne bolnišnice dr. Franca Derganca je včeraj popoldne sprejel odstop dosedanjega direktorja Darka Žiberne in za vršilko dolžnosti imenoval Natašo Fikfak. Odločali so se sicer med tremi kandidati, po pogovoru z njimi pa so izbrali Fikfakovo, je povedal član sveta zavoda Miran Müllner.
ŠEMPETER PRI GORICI > Odločitev sveta zavoda o odstopu Darka Žiberne in imenovanju Nataše Fikfak za v. d. direktorja mora potrditi še vlada. Na seji so ponovno govorili tudi o gradnji urgence, vendar niso sprejeli nobenega sklepa, je še povedal Miran Müllner.
Žiberna je bil na mesto direktorja imenovan marca lani, ko ga je potrdila tudi vlada. Pred tem je bil vršilec dolžnosti vse od lanskega avgusta, ko je potekel mandat njegovemu predhodniku Silvanu Saksidi.
Šempetrsko bolnišnico je Žiberna vodil tudi med leti 1997 in 2007, ko je v Janševi vladi zasedel mesto državnega sekretarja, zato ga je na direktorskem mestu zamenjal Saksida. Žiberna se je za odstop odločal vse od začetka letošnjega leta zaradi različnih anonimk in nasploh načinov reševanja problemov z anonimkami v bolnišnici, pa tudi zaradi medijske gonje proti njemu.
STA