Srednjeveški biser bo oživel

Goriška
, posodobljeno:

Grad Rihemberk je končno dovolj varen, da bo od prihodnjega četrtka spet odprt za obiskovalce. Čeprav bo celovita obnova trajala veliko let, imajo v Braniku velika pričakovanja. “Z gradom bo kraj zaživel,” je prepričan predsednik krajevne skupnosti Miran Vidmar.

S srednjeveškim slavjem bodo grad Rihemberk odprli prihodnji četrtek zvečer.
S srednjeveškim slavjem bodo grad Rihemberk odprli prihodnji četrtek zvečer. Leo Caharija

BRANIK > Ko je leta 2013 mestna občina od države prevzela znameniti, a dotrajan grad Rihemberk iz 13. stoletja, so v upravi občine obljubili, da ga bodo čim prej uredili vsaj do te mere, da bi ga lahko varno odprli za obiskovalce. A so minila skoraj tri leta, ne da bi se na gradu karkoli dogajalo, poti do njega so bile zaraščene, bil je zaprt, ogledi pa niso bili možni.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.