Tri milijone za vrtec

Goriška
, posodobljeno:

Občina Cerkno je v četrtek dobila proračun. Po napeti razpravi so potrdili, da supermodernega vrtca ne bodo gradili, so se pa sporekli okrog nakupa prostora in stavb propadle Dom opreme.

Občina objekte nekdanje Dom opreme ne bi kupila za 869.000 evrov, bi pa sodelovala v postopkih prodaje
Občina objekte nekdanje Dom opreme ne bi kupila za 869.000 evrov, bi pa sodelovala v postopkih prodaje

CERKNO> Občina ima proračun z 8,2 milijona evrov prihodkov in za dobrih 300.000 evrov več odhodkov. Svetniki so ga sprejeli z veliko večino glasov, v razpravi pa so se posvetili predvsem možnosti nakupa stavb in prostora Dom opreme v stečaju. Z dnevnega reda pa so še drugič umaknili odlok, s katerim želi župan Miran Ciglič ukiniti lokalno turistično organizacijo Laufar.

Pač pa so se odločili nadomestiti drag projekt vrtca z novim. Prejšnjega, ki ga je soglasno sprejel bivši svet, občina pa je zanj že dobila gradbeno dovoljenje, je opozicija branila do zadnjega. Župan Ciglič pa je dokazoval, da bi za občino z visokimi dolgovi vsaj tri milijone evrov za gradnjo dragega in neracionalnega vrtca pomenilo samomor.

SAŠA DRAGOŠ

Več o proračunu preberite v ponedeljkovi tiskani izdaji Primorskih novic.