V Anhovem se začenja izgradnja vodovoda Močila-Deskle
Goriška
3. 06. 2022, 13:06
, posodobljeno:
Na občini Kanal ob Soči je v četrtek potekala uvedba v delo za izgradnjo vodovoda Močila-Deskle, ki bo speljan zunaj industrijske cone v Anhovem, kjer je zaradi napake v podjetju Eternit predlani prišlo do hudega onesnaženja pitne vode. Dela naj bi stekla še ta mesec, rok za izvedbo pa je 160 dni. Pogodbena vrednost znaša nekaj pod 641.000 evrov.
Prebivalci Anhovega se s težavami s pitno vodo sicer soočajo
večkrat, na kar je večkrat opozorila tudi civilna iniciativa.Leo Caharija
ANHOVO > Če bodo dela potekala po načrtih, bodo tako zaključena novembra. "S tem smo na občini izpolnili obljubo, ki smo jo dali krajanom Anhovega po nesreči v Eternitu, julija 2020, da bo občina v najkrajšem času izpeljala vodovod izven industrijske cone," so na občini zapisali v sporočilu za javnost.
Kot so pojasnili, je pridobivanje projektne dokumentacije in gradbenega dovoljenja predvsem zaradi pridobivanja služnosti na zasebnih zemljiščih in zaradi daljših rokov zaradi epidemije covida-19 trajalo skoraj dve leti.
Julija 2020 je v Anhovem prišlo do hudega onesnaženja vode, potek ko se je v podjetju Eternit, preko katerega potekajo vodovodne cevi iz vodarne Močila do Anhovega, zgodila napaka.
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×