V dveh letih so zaposlili 140 delavcev

Goriška
, posodobljeno:

Tudi letos načrtujejo rahlo rast prihodkov, ki naj bi po direktorjevih besedah presegli 50 milijonov evrov. Dobiček, ki je v začetku leta 2013 znašal 300.000 evrov, naj bi do konca letošnjega leta prav tako presegli.

Direktor CPG Nova Gorica Kristjan Murgeli
Direktor CPG Nova Gorica Kristjan MurgeliArhiv Primorja

NOVA GORICA > To so dobri obeti za družbo, ki jo bo stečajni upravitelj Primorja Rudolf Hramec skušal prodati.

CPG je pred leti izvajal le projekte na nizkih gradnjah, lani pa so precejšnji del prihodkov, približno 20 odstotkov, ustvarili tudi s projekti visokih gradenj. “Trend bomo nadaljevali tudi letos, saj je to perspektiven tržni segment,” je povzel Kristjan Mugerli.

Pogodb za delo imajo letos podpisanih že dovolj, čeprav jih nekaj še načrtujejo, je povedal. Zato so se morali okrepiti tudi kadrovsko, je dodal.

“V letu 2012 smo začeli zaradi večjega števila projektov pospešeno zaposlovati, tako da smo v slabih dveh letih zaposlili 140 novih delavcev,” je povedal Mugerli. Glede na to, da je povprečna starost zaposlenih visoka in da je za letos napovedanih več upokojitev v letošnjem letu, jih bodo nadomestili.

STA