V ponedeljek bodo proslavili začetek gradnje

Goriška
, posodobljeno:

Po dolgotrajnih zapletih je vendarle stekla tudi gradnja urgentnega centra ob bolnišnici v Šempetru pri Gorici. To je zadnji, deseti v okviru slovenske mreže urgentnih centrov, ki ga bo tako kot ostale sofinancirala EU. V splošni bolnišnici Nova Gorica bodo začetek gradnje proslavili v ponedeljek.

V ponedeljek bodo proslavili začetek gradnje
Leo Caharija

ŠEMPETER PRI GORICI > Evropski denar za gradnjo šempetrske urgence v višini slabih štirih milijonov evrov je zagotovljen, prav tako sta svoj delež zagotovila tudi šempetrska bolnišnica in ministrstvo za zdravje. Gradbena dela morajo biti zaključena v manj kot letu dni.

Za projekt izgradnje urgentnega centra Nova Gorica je Službe vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko 25. novembra izdala odločbo o dodelitvi denarja. Vlada pa je center šele prejšnji petek uvrstila v načrt razvojnih programov 2014-2017. Ministrstvo za zdravje je še isti dan pristopilo k podpisu pogodbe z izvajalci gradbeno obrtniških del, ki so bili pred tem izbrani na razpisu.

Na Goriškem so se zaradi velikih zamud pri začetku gradnje urgentnega centra bali, da ga sploh ne bodo dobili. Zato so na zadnji seji sveta regije župani pozvali ministrstvo in vlado, naj vendarle začneta gradnjo. V nasprotnem primeru je novogoriški župan Matej Arčon napovedal interpelacijo zoper ministrico za zdravje.

STA