V tekmo Bolko in Savšek

Goriška
, posodobljeno:

Delničarji Letrike bodo danes na skupščini odločali o novem članu nadzornega sveta. Moči bosta merila Radovan Bolko, ki ga predlaga Kolektor, in Tomaž Savšek, ki bi ga med nadzorniki Letrike rad videl Sod. V nadzornem svetu pa je nezaseden samo en sedež.

Kolektor je menda zadnje dneve pred skupščino močno lobiral med večjimi lastniki Letrike, da bi novi nadzornik postal Radovan Bolko
Kolektor je menda zadnje dneve pred skupščino močno lobiral med večjimi lastniki Letrike, da bi novi nadzornik postal Radovan Bolko

ŠEMPETER > Nadzorni svet Letrike je od lani, ko je odstopil Simon Zdolšek, nepopoln; v njem je zdaj pet članov, od tega dva prihajata iz vrst zaposlenih. “Statut omogoča šest članov nadzornega sveta, prostor je torej še za enega, in to predstavnika kapitala,” pravijo v Letriki.

Za to mesto se potegujeta Tomaž Savšek, ki ga je predlagal Sod, in Radovan Bolko, glavni izvršni direktor Kolektorja. Menda je Kolektor zadnje dneve pred skupščino močno lobiral med večjimi lastniki Letrike. Koliko so bili Idrijci prepričljivi, se bo pokazalo ob današnjem glasovanju. Po mnenju nekaterih bo odločilno glasovanje NLB in Zavarovalnice Triglav.

Če bi dvoboj dobil Kolektor, bi bržkone okrepil svoj vpliv v šempetrski družbi. Novembra lani so Idrijčani kupili 16-odstotni delež in tako postali največji posamični lastniki Letrike. V Kolektorju so nakup označili kot prijateljskega, Letriko vidijo kot strateško naložbo, s katero želijo razširiti ponudbo izdelkov za avtomobilsko industrijo. Ob nakupu so ocenili, da njihov delež ni tolikšen, da bi lahko Kolektor imel vpliv na upravljanje družbe.

Nekateri menijo, da bi imenovanje Bolke otežilo namere konzorcija večjih lastnikov za prodajo večinskega deleža Letrike. H koncu gre menda tudi skrbni pregled, ki sta ga naročila Sod in Modra zavarovalnica, ki sta menda želela imeti v rokah novo vrednotenje družbe.

Delničarji Letrike bodo odločali tudi o delitvi bilančnega dobička za leto 2012, ki je znašal 2,3 milijona. Vodstvo predlaga, da ves dobiček ostane nerazporejen, mnogi lastniki pa si želijo dividende. SR