V vipavskem Centru starejših Pristan so prvi okuženi že ozdraveli
Goriška
23. 07. 2020, 13:07
, posodobljeno:
V Centru starejših Pristan v Vipavi so iz rdeče cone že prišli prvi stanovalci, ki so bili okuženi z novim koronavirusom. V rdeči coni so tako še štirje stanovalci, trije pa so lahko ponovno v svojih sobah. Na delo so se vrnili tudi štirje zaposleni, saj jih je v karanteni le še sedem, je za STA povedal direktor centra Martin Kopatin.
V rdeči coni Centra starejših Pristan so še štirje stanovalci, trije pa
so lahko ponovno v svojih sobah. Leo Caharija
VIPAVA > Ozdravljeni stanovalec se je vrnil tudi iz Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) v Mariboru, tako da ostaja tam na zdravljenju še eden izmed stanovalcev, pet pa jih je na ljubljanski Infekcijski kliniki.
"Stanje se pri nas umirja, tudi nova okužba, ki so jo zabeležili v Vipavi, ni povezana z našim centrom," je še dejal.
Kopatin pričakuje, da se bodo iz bolnišnic kmalu vrnili vsi ozdravljeni stanovalci ter zaposleni iz karantene. Ponovno pa bodo ob koncu tega tedna spet testirali vse stanovalce in zaposlene na prisotnost virusa.
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×