Vinarji na nogometnih zelenicah
V Vili Vipolže, obenem pa v zgodovinski Vinagovi kleti v središču Maribora, se je sinoči začelo peto evropsko prvenstvo vinarjev v nogometu, VinoEuro 2018. Po svečanostih, ki sta minili tudi kot spoznavni večer, še bolj pa kot vnovično srečanje starih prijateljev, sta danes na sporedu prva kroga srečanj.
BRDA > Na stadionu NK Brda v Vipolžah so se ob 10. uri pomerile Italija in Portugalska ter Češka in Avstrija, točno opoldne pa se bodo v drugem krogu Avstrija in Italija ter Portugalska in Češka. Slovenska reprezentanca, aktualni evropski prvak, ki ima močno primorsko noto, njen kapetan je Tomaž Ščurek iz Brd, bo igrala v Mariboru v skupini z Nemčijo, Madžarsko in Švico.
V petek se vse reprezentance selijo v Prekmurje, kjer se bodo v Beltincih in Rakičanu bolje uvrščene pomerile za uvrstitev v polfinale, slabše pa za mesta na koncu lestvice. V soboto bo v murskosoboški Fazaneriji ob 13. uri srečanje za tretje mesto, dve uri kasneje pa še finale. Ves dan bo v športnem parku potekal velik vinski festival, na katerem se bodo s svojimi vini predstavljali vinarji iz vseh sodelujočih držav.