Vrtojba: dom bi radi odprli konec januarja
Doma upokojencev v Vrtojbi ne bodo odprli v decembru, kot so najavili, v GIC Gradnje napovedujejo, da naj bi se prvi stanovalci vanj selili v prvih mesecih prihodnjega leta, dom naj bi postopoma napolnili v osmih mesecih. Za objekt so pridobili uporabno dovoljenje, kadra, ki ga povsod mrzlično iščejo, naj bi imeli za prvo skupino dovolj. Prodali so tudi že del bližnjih oskrbovanih stanovanj.
VRTOJBA > Nesojeni Socialni center Vrtojba s stavbama za dom upokojencev in oskrbovana stanovanja, ki je 11 let skoraj končan sameval kot hiša duhov, naj bi v prihodnjem letu zaživel tako, kot je bilo prvotno predvideno. Prenova objekta se je resda začela kar precej časa po tem, ko je mariborska družba Dom upravljanje, ki je stavbi kupila od Dutb, dobila koncesijo za dom upokojencev, prav tako je trajala nekoliko dlje od napovedanega. Kot so pojasnili v GIC Gradnje, ki je lastniško povezan z Domom upravljanje in prenavlja objekte, zato, ker so prvotni projekt nadgradili, urediti so morali požarno varnost in več drugih zadev.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.