Za nekatere bo tudi 15 odstotkov dražje

Goriška
, posodobljeno:

Prihodnji teden se začnejo vpisi v vrtce v mestni občini, s 1. aprilom pa se bodo povišale tudi cene. Največ, za 15 odstotkov, v oddelkih treh do štirih let in v kombiniranih oddelkih.

Cene vrtcev v novogoriški občini se bodo s 1. aprilom povišale.
Cene vrtcev v novogoriški občini se bodo s 1. aprilom povišale.Adriana Buzleta

NOVA GORICA > Kot po drugih občinah se cene vrtcev tudi v novogoriški višajo zaradi povišanja plač zaposlenih, o katerem so se dogovorili vlada in sindikati javnega sektorja. Ekonomska cena za oddelke od enega do treh let bo 514 evrov (1,4 odstotka več), za oddelke od treh do štirih let in za kombinirane oddelke 424 evrov (15 odstotkov več), za oddelke od tri do šest in od štiri do šest let pa 356 evrov (7,1 odstotka več).

Glede na to, da v povprečju starši v novogoriški občini plačujejo za vrtec 33 odstotkov ekonomske cene programa, bodo od 1. aprila povprečno plačevali slabih 17o evrov (2,3 evra več kot doslej) za otroka na mesec v dnevnem programu 1-3 let, 140 evrov (18,3 evra več) za otroka na mesec v dnevnem programu 3-4 let in kombiniranem oddelku in slabih 118 evrov (7,8 evra več) za otroka na mesec v dnevnem programu 3-6 let in 4-6 let.

V šolskem letu 2018/19 je bilo v javnih vrtcih na območju mestne občine vključenih 1140 otrok v 65 oddelkih, med šolskim letom pa sta se organizirala še dodatna dva oddelka za otroke prvega starostnega obdobja v Vrtcu Nova Gorica, so še pojasnili na mestni občini.