Zahodna novogoriška obvoznica v desetih letih
Goriška
19. 02. 2011, 11:02
, posodobljeno:
V mestni občini je na državnem cestnem omrežju še vrsta nerešenih vprašanj, o katerih so se pogovarjali na včerajšnjem delovnem obisku predstavnikov Direkcije RS za ceste pri novogoriškem županu. Državna delegacija je obiskala še Kanal in Brda.
Gregor Ficko (levo) in Matej ArčonLeo Caharija
NOVA GORICA> Kot je povedal novogoriški župan Matej Arčon, je bila med med pomembnimi temami pogovorov solkanska obvoznica. “Dogovorili smo se za projekt odvodnjavanja z območja Kekca, ki na cesti sproža plazove. Najprej moramo pripraviti projektno dokumentacijo, naložbo pa bomo izpeljali skupaj z državo,” je pojasnil.
Zahodna novogoriška obvoznica ob železniški postaji in meji je uvrščena v razvojne načrte direkcije, vendar bo izvedba možna šele v prihodnjem desetletnem obdobju.
IRENA TUREL
Katere ceste še naj bi popravili, preberite v sobotni tiskani izdaji Primorskih novic.
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×