ZZP: državo državljanom

Goriška
, posodobljeno:

ZZP po 20. letih delovanja ugotavlja, da so njena temeljna izhodišča še vedno aktualna. V Sloveniji je treba uveljaviti neposredno demokracijo in decentralizirano upravljanje države. Zato stranka od vodilnih zahteva spremembe v upravljanju države, pri porabi javnega denarja in pričakuje zagon pri ustanavljanju pokrajin.

Včeraj so člani in simpatizerji ZZP slovesno proslavili jubilej
Včeraj so člani in simpatizerji ZZP slovesno proslavili jubilejAlenka Tratnik

VIPAVA> Zveza za Primorsko (ZZP) je včeraj v Vipavi obeležila 20. obletnico delovanja. Ob oceni prehojene poti in aktualnih razmer so v ZZP odločeni uresničevati vizijo stranke za uspešno in socialno državo z neposredno demokracijo.

V stranki so prepričani, da njihovo geslo “Državo državljanom, Primorsko Primorcem!” ni zgolj parola, ampak nuja za preživetje. “Ključni problem Slovenije je način zbiranja in upravljanja z javnim denarjem, ki je sedaj izrazito centralističen. Posledično prihaja do razsipništva z javnim denarjem, korupcije in klientelizma in orientacije na delitev in ne na ustvarjanje,” je v svojem nagovoru med drugim poudaril predsednik stranke Pavle Gregorčič. V ZZP ugotavljajo, da so množični protesti rezultat obupa in nemoči državljanov, ki so izgubili vero v delovanje pravne države. AT